Λίγο πριν την λήξη της καταμέτρησης των ψήφων και την επίσημη ανακήρυξη του Βασίλη Ζορμπά ως Δημάρχου Αγίας Παρασκευής στη θέση του απερχόμενου Γιάννη Σταθόπουλου, ο κ. Σταθόπουλος προέβη σε μία κίνηση σεβασμού και ένδειξης πολιτικού πολιτισμού.
Συγκεκριμένα ο πρώην Δήμαρχος Γιάννης Σταθόπουλος επισκέφθηκε τον Βασίλη Ζορμπά στο εκλογικό του κέντρο για να του ευχηθεί συγχαρητήρια και καλή επιτυχία στα νέα του καθήκοντα.