Ξεκινά η «Διάνοιξη 21 οδών στην περιοχή Πευκάκια Αγ. Παρασκευής» συνολικού προϋπολογισμού 1.000.000€, η όποια καθυστέρησε επειδή ο νέος νόμος προβλέπει τον έλεγχο, πριν την έναρξη των εργασιών, από την Αρχαιολογική υπηρεσία.
Το συγκεκριμένο έργο περιλαμβάνει τη διάνοιξη, πλήρη ή τμημάτων, των οδών Πην. Δέλτα, Καλομοίρη, Καρκαβίτσα, Νηρηίδων, Βικέλα, Πορφύρα, Λ. Ακρίτα, Αγ. Αναργύρων, Πυθαγόρα, Πολυμνίας, Εθν. Μακαρίου, Μήλου, Βερενίκης, Στρ. Μυριβήλη, Τρικούπη, Φιλιατρών, Υμηττού, Περσεφόνης, Ασπασίας, Θεσσαλονίκης και Φειδιππίδου στα Πευκάκια και χρηματοδοτείται από την Περιφέρεια Αττικής.
Στο δημοτικό συμβούλιο ο προϊστάμενος της νομικής υπηρεσίας του δήμου κ. Δημήτρης Παναγούλης διαβεβαίωσε το δήμαρχο και τους δημοτικούς συμβούλους συμπολίτευσης και αντιπολίτευσης ότι...