Η Ανοιχτή συνέλευση κατοίκων Αγίας Παρασκευής διοργανώνει την Πέμπτη 13 Φεβρουαρίου 2019 “Συλλογική κουζίνα” για τους περίοικους και κατοίκους της πόλης, στην εμβολή των οδών Δημοκρατίας 2 και Αγίας Τριάδος.
Ο συμπολίτης μας Γιάννης Προκοπίου εκπαιδευτής-καθηγητής της Ελληνικής Ομοσπονδίας Μπρίτζ , ξεκίνησε να ασχολείται με το Μπριτζ το 1983 όταν ως πρωτοετής φοιτητής στη Θεσσαλονίκη, είχε ξεκινήσει – όπως με πολύ χιούμορ μας είπε - την εκμάθηση της Γερμανικής γλώσσας σε μια αίθουσα η οποία βρισκόταν κοντά σε μια αντίστοιχη που γίνονταν μαθήματα Μπριτζ με αποτέλεσμα πολύ σύντομα να σταματήσει τα Γερμανικά και να ακολουθήσει τη μεγάλη του αγάπη, το Μπριτζ.