Η φιλαρμονική του Δήμου και το τμήμα Latin χορών του ΠΑΟΔΑΠ, σας προσκαλούν σε μια αξέχαστη βραδιά με τίτλο «Έρωτας είναι…», την Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου 2020 και ώρα 7 μ.μ., στο αμφιθέατρο του 2ου Γυμνασίου Αγίας Παρασκευής.
Με το ξεκίνημα του νέου έτους συναντηθήκαμε με τον πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου κ. Γεράσιμο Βλάχο με τον οποίο συζητήσαμε τις δράσεις που πραγματοποιήθηκαν το διάστημα των εορτών και αποτελούν κομμάτι της κοινωνικής πολιτικής του Δήμου καθώς και τον τρόπο με τον οποίο μπορεί να υιοθετηθεί η έννοια του «πολιτικού πολιτισμού» σχετικά με τις συνεδριάσεις του Δημοτικού Συμβουλίου. «Σ» Τι δράσεις έκανε ο Δήμος το διάστημα των εορτών που σχετίζονται με την κοινωνική πολιτική της Δημοτικής Αρχής ; «Κατ’ αρχήν θέλω να ευχηθώ καλή χρονιά με υγεία και ευχή μου είναι να λιγοστέψουν οι ωφελούμενοι αριθμός του, αφού ήδη εξυπηρετούμε 245 οικογένειες που έχουν απόλυτη ανάγκη και ζουν κάτω από το όριο της φτώχειας. Αυτό το γεγονός όπως καταλαβαίνετε μας γεμίζει με πολύ μεγάλη αγωνία και άγχος στην προσπάθεια μας να εξυπηρετήσουμε αυτούς τους ωφελούμενους συμπολίτες μας και γι αυτό το λόγο από την αρχή κινηθήκαμε σε δύο κατευθύνσεις.