Ξεκινά η «Διάνοιξη 21 οδών στην περιοχή Πευκάκια Αγ. Παρασκευής» συνολικού προϋπολογισμού 1.000.000€, η όποια καθυστέρησε επειδή ο νέος νόμος προβλέπει τον έλεγχο, πριν την έναρξη των εργασιών, από την Αρχαιολογική υπηρεσία.
Το συγκεκριμένο έργο περιλαμβάνει τη διάνοιξη, πλήρη ή τμημάτων, των οδών Πην. Δέλτα, Καλομοίρη, Καρκαβίτσα, Νηρηίδων, Βικέλα, Πορφύρα, Λ. Ακρίτα, Αγ. Αναργύρων, Πυθαγόρα, Πολυμνίας, Εθν. Μακαρίου, Μήλου, Βερενίκης, Στρ. Μυριβήλη, Τρικούπη, Φιλιατρών, Υμηττού, Περσεφόνης, Ασπασίας, Θεσσαλονίκης και Φειδιππίδου στα Πευκάκια και χρηματοδοτείται από την Περιφέρεια Αττικής.
Η προσχώρηση της ανεξάρτητης δημοτικής συμβούλου κ. Μαργαρίτας Δημητρίου –Καβρουδάκη στην δημοτική παράταξη «Νίκη για την Αγ. Παρασκευή» αποτέλεσε μια σημαντική ενίσχυση για τον...